Články
Aktuality, pozvánky a zamyšlení

"...Ozvěna nese vzduchem nářek dívky, los vržen je a není záchrany. Je šťastný ten, kdo padne v letech mládí. Náčelník štábu klimbá nad plány."

Letní duchovní obnovy, pořádané Plzeňskou diecézí CČSH, se letos konaly tak trochu netradičně v želivském premonstrátském klášteře. Desítce účastníků nabídl klášter jak ubytování, tak i zázemí ke společnému sdílení. O duchovní program se starali bratři Filip a Lukáš. Každý z účastníků si vylosoval své téma, které ho během obnov provázelo a nad nímž...

I o prázdninách konáme bohoslužby nemocných za nemocné, a to každé pondělí od 19. hodin v našem kostele v Mirovicích. Pokud si přejete přidat přímluvu, stačí, když nám ji pošlete e-mailem na adresu profarnosti@gmail.com.

Těšíme se na vás. Tentokrát v rámci našeho antonínského společenství navštívíme také Lnáře a zámeckou kapli sv. Josefa.

Ve svátek Letnic, kdy si církev připomíná Seslání Ducha Svatého, bylo při slavnostní bohoslužbě v mirovickém kostele uděleno bratrem biskupem Filipem Štojdlem pět svátostí biřmování mladým příslušníkům náboženské obce v Prachaticích. Biřmovance připravil k přijetí pečeti darů Ducha Svatého prachatický jáhen Vojtech Pekárik. Při bohoslužbě...

Od května se pravidelné bohoslužby za nemocné konají v kostele vždy od 18. hodin. Tak jako v předchozích měsících i nyní bude možno přijmout svátost pomazání nemocných nebo zanechat konkrétní přímluvu za nemocné z okruhu vaší rodiny či přátel. Stačí předem napsat na adresu profarnosti@gmail.com . Pokoj a dobro.

V pondělí 30. dubna jsme se setkali pod širým nebem. V chrámu přírody jak to krásně nazvala jedna naše sestra. Modlili jsme se za nemocné, přijímali chléb a víno, byli jsme spolu. Pokud si chcete prohlédnout fotografie z tohoto nádherného dne, pak stačí posouvat a dívat se. Bohu i vám díky.

Srdečně zveme všechny naše přátele, známé i zvědavé na setkání ekumenického společenství Těla a Krve Páně, které se uskuteční poslední dubnový den - v pondělí 30.4. od 12. hodin. Na programu je nejen společný oběd (vaří bratr Martin), ale také výlet do lomu, bohoslužba pod širým nebem, oheň a další.

Milí přátelé, sestry a bratři. Děkujeme všem, kteří spolu s námi vstoupili do tajemství Velkých nocí, které jsme společně prožívali v našem kostele. Od Zeleného čtvrtku do Velikonočního pondělí, kdy jsme měli bohoslužbu za nemocné prošlo naším kostelíčkem opravdu mnoho lidí, někteří zde i přenocovali a s mnohými jsme si mohli popovídat, sdílet své...

Do konce dubna si můžete v našem kostele prohlédnout výstavu fotografií "Vstát z popela" zachycující první okamžiky po zničení kostela požárem v roce 2015. Fotografie jsou dílem Eugena Kukly, Karla Cudlína a Jana Vávry.

Každé pondělí se od začátku února konají v mirovickém husitském kostele tzv. bohoslužby za nemocné. V přímluvách se modlíme za konkrétní lidi, kteří trpí nemocí těla či duše. Vedle silných příběhů, kdy došlo i k několika uzdravením, ale také neustáváme v prosbách za ty, kde se stav nelepší, kde lékaři mají "věc" za vyřízenou, a kde i nejbližší...